FAQ - Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli masz inne pytania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Aby zamówić próbki naszych desek warstwowych, uzupełnić trzeba formularz znajdujący się na stronie. W ramach konsultacji telefonicznych lub e-mailowych doradzamy w zakresie wyboru odpowiednich parametrów deski, takich jak grubość, szerokość, klasa jakości i rodzaj wykończenia. Dokładamy wszelkich starań, aby próbki jak najwierniej odpowiadały podłogom, które można zamówić. Obejrzenie na żywo i dotknięcie deski oraz przymierzenie jej w docelowym otoczeniu pozwala na dokonanie jak najlepszego wyboru.

Podłogi produkujemy w dwóch standardowych grubościach: 15 i 20 mm. Warstwa wierzchnia wynosi 4mm lub 6 mm i jej grubość zależy od Państwa wyboru. Jako warstwa stabilizująca wykorzystana jest zawsze sklejka brzozowa o grubości 9, 11 lub 14 mm.

W ofercie posiadamy deski warstwowe zarówno węższe, jak i szersze. Możemy wykonać podłogi drewniane składające się z desek podłogowych o następujących szerokościach: 140 mm, 160 mm, 180 mm.

Standardowy mix długości to 700-2200 mm, gdzie udział procentowy wynosi 700-1100 mm – 30%, 1100-2200 mm – 70%. Jest to zakres przybliżony i często długie deski mają większy udział niż krótsze.

Wyróżniamy dwie klasy jakości. Prime to podłoga drewniana w klasie pierwszej, która praktycznie nie posiada sęków. W klasie Rustic mogą występować sęki, przebarwienia lub ubytki uzupełnione szpachlą.

Jak najbardziej! Podłogi Artfloors są dostosowane do ogrzewania podłogowego. Przewodność cieplna dla grubości 15mm to 0,08m2K/W, a dla 20mm 0,11 m2K/W.

Podłogi warstwowe ArtFloors układane są na klej. Posiadamy w sprzedaży klej rekomendowany przez naszych montażystów, który doskonale sprawdza się przy montażu.

Podłogi o grubości litego drewna wynoszącej 4 mm można dwukrotnie cyklinować. 6 milimetrowa warstwa litego drewna daje możliwość trzy- lub czterokrotnego cyklinowania. Dzięki temu dębowe podłogi warstwowe mogą być użytkowane przez co najmniej 20-30 lat, a w przypadku grubszej warstwy litego drewna nawet przez około 50 lat.

Pierwszym etapem jest wybór konkretnego rodzaju podłogi, w czym pomóc może zamówienie próbek oraz wsparcie naszych fachowców. Po dokonaniu wyboru zamówienie można złożyć za pośrednictwem sklepu online lub pisząc do nas e-mail. W zamówieniu należy podać dane do faktury, rodzaj wykończenia, parametry wybranej podłogi oraz jej ilość. Po otrzymaniu faktury proforma trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 10% wartości zamówienia. Po zaksięgowaniu przelewu przystępujemy do produkcji Państwa podłogi.

Przy zakupie samej podłogi stawka VAT wynosi 23%. Aby poznać finalną cenę, należy doliczyć wartość VAT do ceny przedstawionej w ofercie. Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z usługi montażu, stawka przy zakupie desek oraz usługi wynosi 8%.

Tak, istnieje możliwość zamówienia naszych podłóg z kompleksową usługą montażu. Dzięki temu mogą Państwo zakupić deskę warstwową z 8%VAT- em. Dokładna wycena jest możliwa po oględzinach parkieciarza na miejscu. Montażysta zmierzy dokładnie powierzchnię, uwzględni niezbędny naddatek do ułożenia oraz uwzględni obszary niestandardowe (połączenia z płytkami, spękania posadzki, obróbkę przy stropie). Przy wycenie brana jest pod uwagę łączna powierzchnia pomieszczeń wraz z naddatkiem, natomiast przy montażu uwzględniana jest rzeczywista powierzchnia w budynku.

Nasze podłogi dostarczamy na terenie całego kraju. Przy zamówieniu powyżej 50m2 zapewniamy gratisowy transport. Przy mniejszych zamówieniach cena transportu ustalana jest indywidualnie. Możliwy również jest odbiór osobisty.